Google ADS

Caktohen oraret e ndeshjeve të gjysmëfinaleve dhe finales në Kupën e Italisë

23:31 | 21 Mars 2023

Lega Serie A ka shpallur zyrtarisht datat dhe oraret e gjysmëfinaleve të ardhshme të Kupës së Italisë ku do të marrin pjesë Interi, Juventusi, Fiorentina dhe Cremonese.

Kupa ka marrë një shije interesante këtë vit, me një sërë eliminimesh që kanë ndodhur në rrugën drejt gjysmëfinales.

Historia e përrallës përfshin kandidatët për rënie në kategorinë Cremonese, të cilët eliminuan Napolin dhe Romën. Milani pësoi eliminimin të nga Torino, e cila humbi nga Fiorentina në fazën tjetër, shkruan telegrafi.

Interi e fitoi ndeshjen e tyre të parë ndaj Parmës, përpara se të fitonte ndaj Atalantas, ndërsa Juventus mundi Monzan dhe Lazion për të arritur në fazën e katërt.

Sot Lega Serie A ka shpallur datat dhe oraret e dy ndeshjeve gjysmëfinale.

Inter – Juventus do të zhvillohet më 4 prill dhe 26 prill nga ora 21:00.

Në anën tjetër, Fiorentina – Cremonese do të zhvillohet më 5 prill dhe 27 prill nga ora 21:00.

Finalja e Kupës së Italisë do të zhvillohet më 24 maj nga ora 21:00 në Stadio Olimpico të Romës.

Shpërndaje në rrjete sociale