Bayern Munich dhe PSG në ndjekje të mesfushorit Fabinho

15:40 | 14 Prill 2022

Klubi anglez, Liverpooli përballet me një betejë për të mbajtur mesfushorin Fabinho këtë verë.

Ekspertët e mediumit RMC po raportojnë se Fabinho është një objektiv i PSG-së dhe Bayern Munichut, të cilët janë të interesuar për brazilianin.

“Skuadrat e mëdha si City, Barcelona, ​​Liverpool dhe të gjitha ato kanë mesfushorë mbrojtës të jashtëzakonshëm”, ka thënë fillimisht ekspertit gjerman Paolo Breitner.

“A është Kimmich në Bayern Munich një numër gjashtë i jashtëzakonshëm? Taktikisht, ne po i bëjmë vetes pyetjen”.

“Ëndrra e Bayern Munichut për verën e ardhshme është të ketë Fabinhon sepse ai është djalë, që ne e dimë se çfarë po bën, nuk i kërkojmë të bëjë asgjë tjetër, por ai e bën atë që bën shumë mirë”.

Konstatimeve të Breitner iu përgjigj Daniel Riolo, i cili mendon se Paris Saint-Germain është favorit.

“Oh jo, është PSG në krye, për një herë ata mund të kenë një lojtar të mirë në qendër!”, shtoi ekspertit Riolo. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale