Bayern Munchen – RB Leipzig, formacionet zyrtare

17:54 | 5 Shkurt 2022

Bayern Munchen do të jetë nikoqir i RB Leipzig në kuadër të xhiros së 21-të të Bundesligës.

Të dy skuadrat tashmë kanë bërë publike formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Bayern Munchen (3-4-2-1): Manuel Neuer; Lucas Hernandez, Niklas Sule, Benjamin Pavard; Serge Gnabry, Joshua Kimmich, Corentin Tolisso, Kingsley Coman; Leroy Sane, Thomas Muller dhe Robert Lewandowski.

RB Leipzig (3-4-2-1): Peter Gulacsi; Nordi Mukiele, Willi Orban, Josko Gvardiol; Lukas Klostermann, Konrad Laimer, Kevin Kampl, Angelinho; Christopher Nkunku, Dani Olmo dhe Andre Silva.

Ndeshja do të zhvillohet në “Allianza Arena” me fillim nga ora 18:30./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme