Barcelonës i është dhënë një “fije shpresë” për Torres dhe Pedrin përpara ndeshjes me Real Madrid

08:31 | 11 Janar 2022

Barcelonës i është dhënë shpresa e re për Ferran Torres dhe Pedri përpara ndeshjes së tyre në Superkupën e Spanjës me Real Madrid.

Torres do të regjistrohet në La Laiga në orët në vijim pasi Barcelona çliroi rrogën e mjaftueshme dhe ai është gjithashtu në garë për t’u rikthyer nga një problem me këmbë përpara ndeshjes të së mërkurës me Real Madridin.

Pedri gjithashtu do të kthehet, por të dy dukeshin sikur do të humbisnin udhëtimin në Arabinë Saudite pasi rezultuan pozitivë për Coronavirues të hënën.

Kjo do të thoshte që të dy qëndruan në shtëpi ndërsa shokët e tyre të skuadrës udhëtuan për në Arabinë Saudite, por që atëherë ata kanë rezultuar negative dhe tani do t’i bashkohen shokëve të tyre të skuadrës në një fluturim të veçant të martën.

Të dy lojtarët do t’i nënshtrohen testeve të fitnesit për të parë nëse mund të luajnë në ndeshjen e Real Madridit, ku të dy do të kthehen pas disa muajsh jashtë.

Regjistrimi i Torres pritet të përfundojë të martën, por nga rezultati do të varet pjesëmarrja e tij./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara