Barcelona po punon shumë për të rinovuar kontrata me pesë lojtarët e tyre

22:40 | 11 Tetor 2021

Katalunasit janë duke punuar me një ritëm shumë të shpejtë për të rinovuar kontratat e pesë lojtarëve të tyre.

Klubi është duke i konsideruar ata si lojtarët kyç të skuadrës, andaj nuk deshiron që të humb njëri prej tyre.

Gavi, Ansu Fati, Pedri, Ronald Araujo dhe Ousmane Dembele, priten të rinovojnë kontratat me gjigantin spanjoll.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, Koeman ka kërkuar që  të i vazhdohet kontrata e Araujo-s.

Mbrojtësi i cili ka dalur nga Barcelona B, ka qenë njëri ndër lojtarët më të mirë sipas trajnerit.

Urugajani është paraqitur në 48 ndeshje që nga ardhja e tij nga Boston River në vitin 2018.

Sipas Sportsmole, Barcelona ka folur haptas me lojtaret duke i ofruar një pagë të re dhe një zgjatje të kontratës deri në pesë vite. /arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara