Google ADS

Barcelona pa probleme kundër Real Betisit

23:09 | 16 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Barcelona u ngjit në krye të tabelës të shtunën pas një paraqitjeje të shkëlqyer të ekipit kundër Real Betis me rezultat 5:0.

Ndërkombëtarët portugez Joao Felix dhe Joao Cancelo ishin padyshim lojtarët më me ndikim të Barcelonës kundër Real Betis.

Të dy shënuan golat e tyre të parë për klubin, me Felix-in gjithashtu duke nxjerrë një pasim mbresëlënës për golin e Robert Lewandowskit.

Ferran Torres po ashtu shënoi nga gjuajtja e lirë, duke shënuar gol nga goditja e dënimit për Barcelonëb për herë të parë pas 867 ditësh dhe 41 përpjekjesh.

Raphinha po ashtu erdhi nga banka rezervë për të shënuar supergol.

Vizitorët arritën vetëm 35% të posedimit të topit teksa Barcelona vraponte rreth tyre.

Vetëm dy goditje në portë nuk mjaftojnë për të nisur ndonjë rikthim kundër kampionëve.

Duke parë tabelën, Barcelona ka një pikë epërsi ndaj Real Madridit dhe Real Betis është në vendin e nëntë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme