Barcelona dhe AC Milan në “luftë” për Lingard

12:14 | 14 Tetor 2021

Barcelona dhe AC Milan kanë shprehur interesim për shërbimet e anglezit, Jesse Lingard.

Anglezi ka refuzuar t’a rinovoj kontratën me Manchester United dhe mund të largohet në verën e ardhshme me  parametra zero.

“Daily Mail” ka raportuar se katalunasit dhe  rossonerëve.

Deri më tani në sezonin 2021/22 tek “Djajtë e Kuq” është paraqitur vetëm në tre ndeshje ku ka shënuar dy gola.

Ndërsa për kombëtaren e Anglisë ka treguar formë me të mirë ku gjatë gjat viteve 2021/22 është paraqitur në gjashtë ndeshje dhe ka shënuar dy gola. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara