Arsenali përgatitë 35 milionë për Wilfried Zahan, zëvendësuesi i Sanchezit

23:48 | 11 Nëntor 2017

Arsene Wenger dëshiron që Wilfried Zaha të jetë zëvendësuesi i superyllit Alexis Sanchez.

Trajneri i Arsenalit është duke u përgatitur për largimin e Sanchezit dhe është i gatshëm të lansoj një ofertë prej 35 milionë funta për superyllin e Crystal Palaces, transmeton portali arbresh.info.

“Shqiponjat” janë të vendosura për të mbajtur në skuadër 25-vjeçarin, por janë të befasuara me interesimin në sulmuesit nga Bregu i Fildishtë.

Zaha është rikthyer nga lëndimi duke i siguruar një pikë Palaces në fitoren ndaj Chelseat si dhe në takimin e fundit baras kundër West Hamit.

Ai nënshkroi kontratë pesë vjeçare gjatë verës, por interesimi në të ka vazhduar.

Tottenhami ka qenë duke vëzhguar gjithashtu progresin e Zahas qysh pas rikthimit te Palace nga Manchester United tri vite më parë./arbresh.info/