Arsenali i ‘hakmirret’ keq Lensin për humbjen që ia shkaktoi në Francë

23:17 | 29 Nëntor 2023

Arsenali ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Champions League, në grupin B.

Epërsinë “Topçinjve” ia dha Kai Havertz i cili shënoi për 1-0 në minutën e 13-të, shkruan Arbresh.info.

Vendasit e dyfishuan epërsinë në minutën e 21-të ku kësaj radhe Gabriel Jesus ishte në cilësinë e golashënuesit pasi realizoi për 2-0.

Vetëm tre minuta më vonë, Bukayo Saka u përkujdes që rezulatati të jetë 3-0 pas vetëm 23 minutave lojë.

Arsenali nuk u ndal më kaq dhe shënoi edhe dy gola tjerë. Fillimisht me anë të Gabriel Martinellit në minutën e 27-të dhe më pas me Odegaard në minutën e 46-të.

Në minutën e 86-të Jorginho vulosi rezultatin e thellë 6-0.

Arsenali tashmë kanë siguruar kualifikimin dhe janë lider të grupit me 12 pikë katër më shumë se vendi i dytë PSV Eindhoven.