Arsenal – Burnley, formacionet zyrtare

14:08 | 23 Janar 2022

Arsenal do të jetë nikoqir i Burnley në kuadër të javës së 23-të të Premier League.

Të dy skuadrat tashmë kanë bërë publike formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Arsenal (4-1-4-1): Aaron Ramsdale; Kieran Tierney, Gabriel, Rob Holding, Ben White; Alber Sambi Lokonga; Gabriel Martinelli, Emile Smith-Rowe, Martin Odegaard, Bukayo Saka dhe Alexandre Lacazette.

Burnley (4-4-2): Nick Pope; Connor Roberts, James Tarkowski, Ben Mee, Erik Pieters; Aaron Lenon, Ashley Westwood, Josh Brownhill, Dwight McNeil; Matej Vydra dhe Jay Rodriguez.

Ndeshja do të zhvillohet në “Emirates Stadium” me fillim nga ora 15:00./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara