Google ADS

Arrihet marrëveshja, Ten Hag te Manchester United

17:39 | 18 Prill 2022

Erik ten Hag pritet të jetë trajneri i ri i Manchester Unitedit

Sipas gazetarit dhe ekspertit të merkatos, Fabrizo Romano, marrëveshja mes palëve është në fazën finale.

Bordi i klubit anglez dhe Erik ten Hag thuhet se tashmë kanë rënë dakord thuajse për çdo gjë, përfshirë edhe strategjinë e transferimeve për afatin kalimtar të verës.

Pika e fundit që do të diskutohet para zyrtarizimit të marrëveshjes lidhet me klauzolën e trajnerit holandez.

52-vjeçari në kontratën me Ajaxin ka një klauzolë largimi prej 2 milionë eurove.=

Erik ten Hag pritet të nënshkruajë kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2026. Nuk përjashtohet as opsioni që ai të nënshkruajë deri më 2025, por të përfshihet opsioni për të vazhduar edhe për një tjetër vit.

Shpërndaje në rrjete sociale