Arlindit i nevojitën vetëm 26 sekonda për ta mposhtur indianin në Abu Dhabi /Video

20:37 | 24 Janar 2022

Luftëtari kosovar, Arlind Berisha ka arritur të shënojë fitoren e parë në Kampionatin Botëror të Arteve Mikse Marciale, e cila është dukë u mbajtur në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Berisha arriti ta mposht indianin Mohil Aggarëal për vetëm 26 sekonda.

Gjyqtarja kryesore e ndeshjes është detyruar ta ndaloj meçin, pasiqë Berisha nuk i ndalonte goditjet radhazi në kokë dhe në trupin e kundërshtarit. / arbresh.info/

Më poshtë gjeni videon nga fitorja e meçit të Arlind Berishës:

Lajmet më të lexuara