Google ADS

Ancelotti me lëvdata të mëdha për Gülerin: Topi është i dashuruar në të

10:40 | 15 Maj 2024
.

Arda Guler arriti të shënoi golin e tretë sezonal mbrëmë në ndeshjen kundër Alavesit.

Turku është konsideruar si njëri ndër yjet e ardhshëm të Real Madridt, shkruan Arbresh.info.

Që kur iu bashkua Real Madridit e fitoi titullin e kampionit në kampionatin spanjoll, ndërsa ka nisur të akumulojë më shumë minutazh.

Lavadate për ish-lojtarin e Fenerbahçes, ka shprehur i pari i madrilenëve, Carlo Ancelotti.

Ancelotti pas ndeshjes së djeshme me rezultat 5-0 ndaj Deportivo alavesit, tha se se Guler ka një dhuratë dhe shënon gola edhe kur është e vështirë.

“Më pëlqen shumë. E gjithë skuadra, i tërë stafi, e vlerësojnë të gjithë shumë. Ai është më i riu i skuadrës. E ka një dhuratë. Shënon gol edhe kur është e vështirë. Topi është i dashuruar me Arda Gülerin, kjo është mjaftueshëm e qartë. Jemi mjaft të kënaqur që është këtu dhe që mund të jetë e ardhmja e ekipit”, deklaroi trajneri italian në konferencë për shtyp. /Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale