Agjenti: Rangnick e njeh mjaftë mirë Schick-un

16:59 | 15 Korrik 2020

Agjenti i Patrick Schick, Pavel Paska, ka pranuar se klienti i tij mund të transferohet në “San Siro” nëse trajneri Ralf Ragncik bëhet trajner aty.

Ka shumë raportime që Ragnick do jetë trajner i “Rosonerëve” në edicionin e ardhshëm, derisa thuhet se një ndër lojtarët që do transferojë është Schick, transmeton portali arbresh.info.

Agjenti i lojtarit ka mohuar raportimet se janë në bisedime, mirëpo nëse Ragnick do jetë trajner atëherë mund të ndodh.

“Nuk kam ndonjë formacion”, tha ai për interesimin e AC Milan-it.

“Sidoqoftë, nëse Ralf Ragncick bëhet trajner aty… Rangnick e njeh mirë Patrick-un dhe ishte një ndër personat që vërtet e donte në Leizpig”, deklaroi ai.

Schick këtë sezon e kaloi huazim te Leipzig, me të cilët ka shënuar 10 gola në 22 paraqitje./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara