Google ADS

Agjenti i Van de Beek: Kemi oferta nga disa klube

14:43 | 14 Prill 2020
Arbresh Info

Agjenti i mesfushorit të Ajax, Doony van de Beek ka thënë klienti i tij është i kërkuar nga disa skuadra.

Ka raportime se holandezi ka vëmendjen e Manchester United dhe Real Madrid, por ende asnjëra nga klubet nuk ka bërë ofertë zyrtare, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, e ardhmja e Van de Beek nuk dihet dhe këtë e ka konfirmuar agjenti, Guido Albers.

“Askush nuk e di për momentin. Interesim kanë disa klube që një kohë të gjatë. Do të shohim çfarë do ndodh në javët e ardhshme”.

“Situata në klub ka ndryshuar dhe duhet t’i japim rëndësi. Mendoj se është e rëndësishme që Donny të merr vendimin duke u bazuar në ndjenja ose ku mendon se do të jetë i suksesshëm”.

“Ata që bëri vitin e kaluar. Mos harroni Ajax është klubi ku luajti si i ri dhe nuk është dënim që ai të luaj për Ajax. Duhet të këtë edhe këtë në konsideratë”, deklaroi ai.

Me së shumti avantazh ka Real Madrid dhe thuhet se në verë do e paguajnë vlerën e 75 milionë eurove./arbresh.info.

Të ngjashme