5 shënjestrat kryesore të Barcelonës

16:34 | 4 Maj 2017

Sulmuesi i Liverpoolit, Philippe Coutinho dhe mbrojtësi i Arsenalit, Hector Bellerin, janë ndër pjesë lojtarët që Barcelona ka si shënjestër për transferim.

Sipas gazetës spanjolle ‘Mundo Deportivo‘, mesfushori i Paris Saint Germain, Marco Verrati, Theo Hernandezi i Alaves dhe Gerard Deulofeu i Evertonit janë tre yjet tjerë që përmbushin listën e shkurtër të shënjestrave të gjigantit katalunas që synon rindërtimin e skuadrës, transmeton portali arbresh.info.

Skuadra e Luis Enriques është në garë për titullin e tretë radhazi në La Liga dhe aktualisht udhëheq tabelën ndaj Real Madridit për nga numri i golave.

Por, me eliminimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga Juventusi  dhe me njoftimin e Luis Enriques se do të largohet nga klubi në fund të sezoni, skuadra spanjolle thuhet se do të rindërtoj skuadrën e tyre gjatë merkatos së ardhshme verore./arbresh.info

Detaje rreth 5 shënjestrave kryesore të Barcelonës:

  • Philippe Coutinho (Liverpool) | Mosha:24 | Pozita: Sulmues
  • Hector Bellerin (Arsenal) | Mosha:22 | Pozita: Mbrojtës
  • Marco Verrati (PSG) | Mosha:24 | Pozita: Mesfushor
  • Theo Hernandez (Alaves) | Mosha:19 | Pozita: Mbrojtës
  • Gerard Deulofeu (Everton) | Mosha:24 | Pozita: Sulmuesi

Lajmet më të lexuara