4-4-2 Formacioni që dëshirojnë tifozët madrilen

22:53 | 10 Shkurt 2015

Në një sondazh të bërë nga portali spanjoll AS.com, nga 7 mijë pjesëmarrës të sondazhit, 90,77% e tyre mendojnë se trajneri i Real Madridid duhet të luaj me formacionin 4-4-2 dhe jo atë 4-3-3.

Formacioni 4-4-3 që luan Real Madridi, në të cilin Bale, Benzema dhe Ronaldo kanë shumë pak përgjegjësi defensive, është kritikuar tepër pas humbjes 4 me 0 nga Atletico Madrid. Tifozëve madrilen me siguri ju kujtohen loja në finalen e ligës së Kampionëve dhe loja në finalen e Kupës së Mbretit ku skuadra luajti me formacionin 4-4-2, prandaj ata dëshirojnë që edhe tani të luhet me atë formacion.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme