Google ADS

Publikohet formacioni i Kosovës kundër Guineas

15:07 | 8 Qershor 2021
Përparim Bublaku

Kosova dhe Guinea do të përballen në vazhdën e miqësoreve që po zhvillohen para Kampionatit Evropian.

Përfaqësuesja jonë është nikoqir në letër edhe takimi luhet nga ora 16:00 në stadiumin “Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi” në Turqi.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare, me Bernard Challandes që teston disa lojtarë që kanë pasur më pak minutazh, por edhe ata që ende nuk kanë debutuar.

Dardanët në këtë takim futen, pas dy fitoreve në takimet miqësore si, ndaj San Marinos me fitoren 4-1, ndërsa me Maltën 2-1.

Formacioni startues i Kosovës: Bekaj, Domgjoni, Jashanica, Thaqi, Bajselmani, Rrudhani, Broja, Loshaj, Topalli, Hoxha, Daku./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme