Fabio Cannavaro zyrtarizohet te skuadra e re

17:17 | 9 Nëntor 2017

Ish-kampioni i botës, Fabio Cannavaro, e marrë drejtimin e skuadrës kineze Guangzhou Evergrande, transmeton arbresh.info nga mediat italiane.

Cannavaro në këtë mënyrë e zë vendin e trajnerit brazilian Luis Felipe Scolari.

Ai e synon titullin e tetë në Kinë me skuadrën e re.

Cannavaro ka firmosur kontratë 5-vjeçare.

Pritshmëritë e ekipit janë të mëdha, pasi tashmë synojnë të fitojnë tripleten, titullin e 8-të kampion, Champions Leaugen aziatike dhe Kupën e Kinës. /arbresh.info/

Kanavaro

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara