12-vjeçarja dhe 13-vjeçarja fitojnë medalje në “Tokyo 2020”

10:30 | 4 Gusht 2021

Një vajzë 12- vjeçare nga Japonia dhe  një 13-vjeçare  nga Britania e Madhe kanë fituar medalje në Lojërat Olimpike, “Tokyo 2020”.

12-vjeçarja ka fituar medalje të argjendtë, ndërsa 13-vjeçarja  Sky Brown ka fituar medalje të Bronztë në garat me skateboard.

Hiraki e cila është vetëm 12-vjeçare u bë medalistja më e re në moshë deri më tani.

Hiraki e mbaroi garën në vendin e dytë me rezultat 58.05.

Kurse britanikja, Sky Brown e cila  nënën e ka me origjinë Japoneze dhe baba me origjinë Britaneze./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara