Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova shpërblehen me dekorata nga Federata Evropiane e Xhudos

16:30 | 5 Dhjetor 2021

Sot në Stamboll është mbajtur “EJU GALA DINNER 2021”.

Kampionët tona, Distria Kransiqi dhe Nora Gjakova, të cilat aktualisht kanë triumfuar në Lojërat Olimpikë në Tokio, “Tokyo 2020”, janë shpërblyer me dekoratë nga Federata Evropiane e Xhudos për rezultatin e arritur në Lojërat Olimpike.

Poashtu me dekoratë u është  shpërblyer edhe Federata e Xhudos së Kosovës, për korrjen e sukseseve të xhudistëve në Lojërat Olimpike. /arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara