Google ADS

Të shtëna me armë zjarri në një lokal në Kavajë, humbin jetën dy persona

20:12 | 29 Mars 2023

Një sherr banal në një prej lokaleve në qendër të Kavajës çoi në vdekjen e dy personave.

Altin Rexha dhe Edmond Gosa humbën jetën në spital, pas plagëve të marra.

Sipas burimeve të Top Channel, sherri banal ka qenë i çastit, situatë e cila ka çuar në vrasje.

Njëri prej viktimave ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë, ndërsa personi tjetër u qëllua me thikë.

Rezulton se të dy viktimat kanë të shkuar kriminale dhe nuk janë të panjohur për uniformat blu.

:Më datë 29.03.2023, në Kavajë, tek kryqëzimi i valutës, ka ndodhur një konflikt midis dy shtetasve, ku shtetasi Edmond Gosa 43 vjeç, ka plagosur me thikë shtetasin Altin Rexha, 43 vjeç, ndërsa ky i fundit ka plagosur me armë zjarri shtetasin Edmond Gosa. Si pasojë e plagëve të marra të dy shtetasit e përfshirë në konflikt, kanë ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Në përfundim të veprimeve paraprake në vendngjarje, do të kemi një informacion vijues”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shpërndaje në rrjete sociale