Skuadra shqiptare e kërkim-shpëtimit ofron ndihmë në Malatya të Turqisë

18:21 | 7 Shkurt 2023

Turqia dhe Siria po “luftojnë” me kohën për të nxjerrë trupat e banorëve nga rrënojat e tërmetit.

Të gjitha shtetet pas tragjedisë kanë nxituar për të dërguar drejt vendngjarjes mjekë dhe forca të specializuara për nxjerrjen e banorëve.

Ditën e sotme ka mbërritur në vendngjarje dhe skuadra e kërkim-shptimit nga Shqipëria.

Me anë të një postimi në Facebok, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije se kjo skuadër ka mbërritur dhe tashmë ka filluar punën për kërkime në Malatya./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale