Shqipëri, 4 të vdekur dhe 364 raste të reja

18:00 | 8 Dhjetor 2021

Katër qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon se viktimat janë dy qytetarë nga Fieri 59-77 vjeç, një qytetar 79 vjeç nga Korça dhe një qytetar nga Tirana 85 vjeç.

Autoritetet shëndetësore kanë kryer 2317 testime dhe kanë rezultuar të infektuar 346 qytetarë. 146 raste pozitive janë në Tiranë, 27 në Fier, 16 në Durrës, 15 në Korcë, Elbasan, 14 në Lushnje, 11 në Sarandë, 9 në Kamëz, Mallakastër, Vlorë, Gjirokastër, Berat, 6 në Krujë, Gramsh, 5 në Shkodër, 4 në Rroskovec, 3 në Shijak, Përmet, Tepelenë, 2 në Kukës, Kurbin, Vorë, Kavajë, Skapar, Devoll, 1 në Malësi e Madhe, Has, Tropojë, Lezhë, Mirditë, Rrogozhinë, Dibër, Selenicë, Delvinë, Konispol, Libohovë, Këlcyrë, Kolonjë, Memaliaj, Maliq.

5,982 pacientë janë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 156 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar. Ndërsa 566 qytetarë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 193,533 që nga fillimi i epidemisë./TVKLAN/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara