Shqipëri, 4 të vdekur dhe 169 raste të reja me Covid-19

18:36 | 15 Prill 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 169 raste të reja me COVID-19 në 2520 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 4 qytetarë humbën jetën për shkak të virusit.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 182 pacientë, 9 në terapi intensive, nga të cilët 1 pacientë janë të intubuar.

Statistika (15 Prill 2021)

Raste të reja ditore 169

Të shëruar në 24 orë 572

Të shtruar në spitale 182

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 2520

Testime totale 599,670

Raste pozitive 129,128

Raste të shëruara 100,013

Raste Aktive 26,780

Humbje jete 2,335

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 19266

Fier 2246

Durrës 1137

Gjirokastër 1036

Shkodër 920

Korçë 723

Vlorë 535

Dibër 344

Kukës 286

Elbasan 207

Berat 51

Lezhë 29

Lajmet më të lexuara