Rama ka një kërkesë për Erdoganin: Shpresojmë që shtëpitë të mbarojnë këtë gusht, jo tjetrin

12:45 | 23 Dhjetor 2020

Gjatë lidhjes direkte të presidentit turk Recep Tayp Erdogan, kreu i qeverisë Edi Rama shkëmbeu një replikë me kreun e shtetit turk. Rama tha se ndërtuesit i kanë dhënë fjalën se projekti do të mbarojë në gusht, duke shtuar se shpreson të flitet për gushtin e vitit 2021 dhe jo 2022

“Këta na e kanë dhënë fjalën në gusht. Shpresoj të jetë gushti i 2021 jo i 2022”, u shpreh Rama.

Presidenti turk Erdogan përmes një video mesazhi përcolli disa mesazhe për popullin shqiptar duke e cilësuar këtë fundit mik dhe partner i afërt i Turqisë në Ballkan./mv.abcnews.al

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara