Rama: Hapet shkolla e re në Durrës për 775 nxënës dhe 35 mësues

15:38 | 17 Shtator 2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se është hapur shkolla e re “Olsi Lasko” në Durrës.

Përmes një postimi në Facebook, Rama bëri të ditur se kjo shkollë ka hapur dyert për 775 nxënës dhe 35 mësues.

“Kjo është shkolla e re “Olsi Lasko” në Durrës, që këtë vit të ri mësimor hapi dyert për 775 nxënës dhe 35 mësues, të cilët do të kenë mundësinë të mësojnë e të edukohen në një ambient që s’ka asnjë ndryshim me shkollat e Europës”, ka shkruar Rama./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale