Google ADS

Rama: Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Berat krejtësisht e transformuar

08:42 | 27 Shtator 2023
E.H

Këtë të mërkurë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën me pamjet nga Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Berat.

Me anë të një postimi në Facebook, ai thekson se krahas rritjes së cilësisë së shërbimeve, janë ulur dhe kostot.

“Mirëmëngjes dhe me Drejtorinë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Berat, ku krahas përmirësimit dhe rritjes së cilësisë së shërbimeve, kemi ulur edhe kostot, përmes vendosjes së paneleve fotovoltaike, të cilët mbulojnë një pjesë të nevojave vjetore për energji elektrike në këtë drejtori, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale