Google ADS

Publikohet foto e ish-policit që u ekzekutua me bashkëjetuesen në makinë

09:55 | 15 Korrik 2018
Arbresh.info

Ka dalë foto e 30-vjeçarit Boran Y. Berçama që mbeti i vrarë së bashku me bashkëjetuesen e tij brenda makinës në qytetin e Shkodrës.

30-vjeçari nuk njihej si person ploblematik gjatë kohës kur ka ushtruar detyrën e policit në komisariatin e policisë në Pukë. Ai eshtë i biri i kameramanit të televionit publik shqiptar per Shkodren

Krimi i rëndë është shënuar mengjesin e sotshëm kur janë qëlluar me 25 plumba në makinë në oborrin e pallatit ku jetojnë dhe me makinë ka qene edhe femija 1 vjeç.

Ekzekutimi i çiftit Bërçama ka ndodhur në hyrjen e pallatit të tyre në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele, rreth orës 6:00. Kanë qenë fqinjët ata që kanë dëgjuar të shtënat dhe kanë lajm ëruar policinë. Ata kanë gjetur fëmijën e mitur në pjesën e pasme të makinës, të trembur, po fatmirësisht pa asnjë dëmtim.

Duke parë skenën e krimit dhe 25-gëzhojat e gjendura në vengjarje, përjahtohet çdo mundësi që të kemi të bëjmë me një krim në familje. Policia dyshon se një atentat i këtij lloji mund të ketë qenë i mirëmenduar, dhe autori apo autorët ta kenë pritur çiftin derisa të futen në hyrjen e pallatit, ku kanë vënë në zbatim dhe planin e tyre.

Burhan Berçama mësohet se ka qenë ish-polic në Fushë Arrëz dhe kishte dhënë dorëheqjen nga policia para procesit të Vettingut.

Polcia nuk ka dhënë asnjë verision për ngjarjen.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme