Protesta për Klodian Rashën, gjykata jep vendimin për 24 të arrestuar

20:05 | 14 Dhjetor 2020

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë për 24 të arrestuarit gjatë protestës së datës 11 dhjetor në Tiranë, pas vrasjes së të riut Klodian Rasha.

Gjyqtarja Ardiana Bera ka dhënë vendimin që 4 prej tyre të lihen në burg, ndërsa 6 të tjerë burg me afat 10 ditë deri në datë 24 dhjetor. Për katër të arrestuar të tjerë gjyqtarja ka dhënë masën “arrest ne shtëpi”, dhe për 10 të tjerë është caktuar masa “detyrim për paraqitje”.

Mbi të arrestuarit të gjithë mbi 18 vjeç rëndonte akuza e dhunës së ushtruar në protestë.

Ndërkaq, protesta vijon edhe sot në ditën e gjashtë, ku protestuesit i qëndrojnë kazus së tyre, ndërsa kërkojnë drejtësi për Klodian Rashën dhe largimin e drejtorit të policisë, Ardi Veliut./abcnews.al/

Shpërndaje në rrjete sociale