Presidenti Begaj uron Erdoganin për fitoren: Urime të përzemërta

21:21 | 28 Maj 2023

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka uruar Erdogan për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit të turk për herë të tretë.

“Urime të përzemërta Erdogan në rizgjedhjen tuaj!” shkruan ndër të tjera Begaj.

Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve arriti të mposhtë rivalin e tij Kemal Kilicdaroglu duke siguruar mbi 52% të votave.

Postimi i plotë:

Urime të përzemërta @RTerdogan në rizgjedhjen tuaj! Partneriteti dhe miqësia vëllazërore mes Shqipërisë dhe Turqisë do të vazhdojë të ushqehet dhe të rritet më tej./abcnews.al

Shpërndaje në rrjete sociale