PD padit kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi

14:56 | 20 Dhjetor 2017

Partia Demokratike ka paditur në Prokurori kreun e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.

Ndërsa deputetët e Partisë Socialiste kërkuan sot përjashtim për disa deputetë të opozitës pas protestës së dy ditëve më parë, edhe Partia Demokratike ka depozituar në Prokurori një padi për kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi për shpërdorim detyre dhe nxitje dhune, thanë burime nga PD-ja.

Gjithçka ka marrë shkak nga beteja në parlament për zgjedhjen e Kryeprokures, shkruan Opinion.al.

Kujtojmë se garda ndaloi Sali Berishen te fliste ne foltore. Sipas PD-së, Ruçi duhej te urdheronte garden te terhiqej dhe ti jepte fjalen Berishes.?Opinion.al/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara