Nga Tirana në Romë, 4 shqiptarë ekstradohen me pranga në duar

01:22 | 13 Maj 2022

Katër shqiptarë janë ekstraduar nga Shqipëria në Itali. Ata janë shpallur në kërkim nga drejtësia italiane

Ndaj tyre rëndojnë akuzat e trafikut të lëndëve narkotike, dhunë seksuale dhe graditje të dhunshme

Shqiptarët janë arrestuar në territorin shqiptar falë bashkëpunimit me policinë.

Ekstradimi është kryer sot me një fluturim direkt nga Tirana në Romë./oranews/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara