Google ADS

Moti në Shqipëri me kthjellime e vranësira

07:21 | 28 Maj 2024
E.G

Në Shqipëri sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira duke u të pasuar nga reshje shiu dhe rrebeshe pasdite. Era do të fryjë me drejtim jugperendim (SW) me shpejtësi 7 msek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 -4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/23°C

– Zonat e ulëta 14/27°C

– Zonat bregdetare 15/27°C/rtsh.al

Shpërndaje në rrjete sociale