Google ADS

Moti në Shqipëri me kthjellime dhe me vranësira mesatare

07:13 | 10 Qershor 2024
E.G

Në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare , mjegull në bregdet. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 15–20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 15/34°C

– Zonat e ulëta 17/37°C

– Zonat bregdetare 19/33°C/rtsh.al

Shpërndaje në rrjete sociale