Mjekët e Urgjencës në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë

09:13 | 7 Prill 2020

Shpërblimi i premtuar nga qeveria për bluzat e bardha në vijën e zjarrit me COVID 19 duket se do të jetë i dedikuar vetëm për spitalin Infektiv dhe atë “Shefqet Ndroqi”.

Urgjencat e spitaleve rajonale edhe pse kanë qenë të ekspozuara ndaj rrezikut është menduar një shpërblim simbolik prej 5 mijë lekësh për ta.

Personeli i Urgjencës së spitalit rajonal të Lezhës e ka refuzuar shpërblimin të dhënë nga qeveria për muajin mars dhe kërkojnë që këto para të shkojnë për familjet në nevojë, pasi ju ishin premtuar 500 euro për infermierët dhe 1 mijë euro për mjekët për periudhen e emergjencës së Covid-19.

Ata thonë se nuk do e ndërpresin asnjë ditë punën, por shprehen të indinjuar për mungesën e vlerësimit për ta./oranews

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara