Meta pret në takim Kurtin: E urova për fitoren, ndamë shumë ide për forcimin e bashkëpunimit

17:39 | 3 Mars 2021

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin.

Përmes një postimi në Facebook, Meta tha që e ka uruar Kurtin për fitoren si dhe për procesin e shkëlqyer zgjedhor.

“Sot kisha kënaqësinë të prisja në një takim vëllazëror, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues të zgjedhjeve të fundit në Kosovë. E urova për fitoren, por mbi të gjitha për procesin e shkëlqyer zgjedhor, që realizoi Kosova”.

“Ndamë shumë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë”, theksoi Meta.

Sot kisha kënaqësinë të prisja në një takim vëllazëror, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues të…

Posted by Ilir Meta on Wednesday, March 3, 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara