Meta ftesë kryeparlamentarit Xhaferi për vizitë zyrtare në Tiranë

14:11 | 6 Maj 2017
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i ka bërë një ftesë zyrtare, Talat Xhaferrit për një vizitë në Tiranë.

Ish-kreu i LSI e ka uruar Xhaferrin për zgjedhjen në krye të parlamentit, ndërsa i ka kërkuar të forcojnë më shumë marrëdhëniet dy palëshe.

“Ju përgezoj edhe një herë për zgjedhjen dhe ju ftoj në krye të një delegacioni parlamentar për vizitë zyrtare në Tiranë. Maqedonia fqinj i rëndësishëm edhe falë faktorit shqiptar shtetformues. Ndër të tjera, presidenti i zgjedhur i vendit i kërkoi Talat Xhafarrit të forcojë më tej marrëdhëniet ndërparlamentare.

Dëshirojmë paqe, stabilitet e prosperitet për të gjithë qytetarët e Maqedonisë. Bashkëpunimi ynë do të avancoje perspektiven evropiane te Maqedonisë|, ka theksuar Meta./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale