Me 182 km/h në autostradë, ndalohet 26-vjeçari shkodran

10:45 | 17 Nëntor 2018

Policia vijon kontrollet në autostradën Tiranë-Durrës për parandalimin e aksidenteve.

Mbrëmjen e së premtes, policia ka ndaluar një të ri nga Shkodra, i cili po lëvizte me 182 km/h.

Drejtuesi i mjetit “Audi”, 26-vjeçari K.M. nga Shkodra po lëvizte me 182 km/h dhe në kushte të lagështirës në rrugë.

“Reklamimi i shkeljeve të ndryshme të Kodit Rrugor ka një qëllim të vetëm: Sensibilizimin e drejtueseve të mjeteve dhe të këmbësorëve për zbatim të rregullave të qarkullimit rrugor, me qëllim që të shpëtojmë jetë dhe jo të ndëshkojmë fajtorët pas aksidentit”, njofton policia.

Me Radar me Policine Rrugore te Tiranes ne rrugen interurbane Durres-Tirane.Parandalimi i aksidenteve rrugore ka mobilizuar 24/24 h Policine Rrugore te Tiranes. Drejtuesi i mjetit Audi, shtetasi 26 vjecar K.M, nga Shkodra me 182 km/h dhe ne kushte te ? ne rruge.Te ✈ ne ? dhe aq me keq ne kushte dhe te ?, do te thote te vrasesh jeten me deshire???????Reklamimi i shkeljeve te ndryshme te Kodit Rrugor ka nje qellim te vetem: Sensibilizimin e drejtueseve te mjeteve dhe te kembesoreve per zbatim te rregullave te qarkullimit rrugor, me qellim qe te shpetojme jete dhe jo te ndeshkojme fajtoret pas aksidentit.Por duam sensibilizim qe te gjithe se bashku te kontribuojme per sigurine e jetes ne rruge.?????✍✍✍✍????✈✈✈✈✈????????

Publiée par Policia e Shtetit sur Vendredi 16 novembre 2018

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara