Ju bashkua vullnetarisht luftës kundër COVID-19, Shtrohet në infektiv Doktor Roland Xhaxho

13:25 | 4 Prill 2020

Shtrohet në spitalin Infektiv dr. Roland Xhaxho, mjeku i njohur që u bë pjesë e ekipit të organizimit të shërbimit reanimator për situatën Covid19.

Ministria e Shëndetësisë informon se Dr. Xhaxho është në gjendje të stabilizuar shëndetësore dhe po trajtohet në shërbimin infektiv në QSUT.

Ministria e Shëndetësisë i uron shërim të shpejtë mjekut reanimator që po lufton me sëmundjen COVID19, në kujdesin e ekipit mjekësor të spitalit infektiv në QSUT.

Ndërkohë sot la spitalin profesori Dhimitër Kraja./oranews

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara