Ikën i ftohti polar, rikthehet shiu në Shqipëri

07:31 | 29 Janar 2022

Orët e paradites do të paraqiten në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta në zonat malore.

Por në orët e pasdites dhe mbrëmjes pritet që vranësirat kalimtare të përfshijnë gjithë territorin, ku parashikohet që në ekstremin verior të kemi dhe shfaqje të flokëve të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga -8°C deri në 14°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim të ulët./abcnews/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara