Google ADS

Hasani në Hagë, diskutim mbi qasjen gjithëpërfshirëse për forcimin e sigurisë globale

12:01 | 18 Prill 2024
R J

Ministri për Evropën dhe Punëve të Jashtëm i Republikës së Shqipërisë, Igli Hasani, ishte në takim me Drejtorin e Përgjithshëm të OPCW, Fernando Arias, në Hagë.

Në këtë takim, ata diskutuan për qasjen gjithëpërfshirëse për forcimin e sigurisë globale.

Postimi i plotë:

📍 Hagë, në takimin me Drejtorin e Përgjithshëm të OPCW, Fernando Arias, diskutuam qasje gjithëpërfshirëse për forcimin e sigurisë globale, përmes masave efektive të mospërhapjes së armëve kimike.

Rikonfirmova angazhimin e palëkundur të Shqipërisë kundër kërcënimeve kimike, përmes bashkëpunimit ndërkombëtar, si vendi i parë  që ka shkatërruar plotësisht të gjitha armët e saj kimike, rreth 20 vjet më parë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale