Gjermani: Personat me ‘Audi’ rrëmbejnë gruan shqiptare dhe fëmijën e saj 3 vjeç

23:45 | 11 Qershor 2021

Ende nuk ka asnjë gjurmë të nënës së zhdukur Nasibe K. (34 vjeçe) dhe djalit të saj Ben (3 vjeç)! Policia ka frikë se të huajt duan t’i rrëmbejnë në Shqipëri. Ka indikacione të qarta për këtë. Kërkimi për një Audi të bardhë është duke u zhvilluar.

Me sa duket gruaja dhe djali i saj u rrëmbyen në Meckenheim për llogari të babait të tyre Blerim K. (39 vjeç)! Kjo mund të kishte vendosur qëllimisht rrugën e gabuar.

Hetuesit flasin për një plan të sofistikuar rrëmbimi

Meqenëse burri e dinte që hetuesit do të dyshonin dhe do ta identifikonin atë si organizatorin e grabitjes, dy ndihmësit qëndruan pranë si bashkëpunëtorë me Audi të bardhë për të larguar gruan dhe djalin.

Dhe kështu ndodhi: ndërsa policia arrestoi babanë të enjten pasdite në Ratingen, rrëmbyesit e pretenduar dhe rrëmbimet ishin zhdukur tashmë!

Gruaja dhe djali u tërhoqën në një SUV të bardhë në rrugë pranë objektit të nënës dhe fëmijës të enjten në mëngjes.

Një dëshmitar vëzhgoi skenën dramatike

Nëna dhe fëmija i saj qëndruan në stacionin e autobusit përballë objektit të familjes. Papritmas Audi i bardhë ndaloi atje dhe dy gra dolën. Ata kapën nënën dhe fëmijën dhe i tërhoqën në automjet. Nëna bërtiti me të madhe për ndihmë. Pastaj Audi u largua me të dy personat brenda.

Dëshmitarët thirrën policinë

Djali i rrëmbyer

Sipas informacionit të BILD, Nasibe kishte ikur më parë nga ish-bashkëshorti saj i dhunshëm Blerim von Ratingen (Nordrhein-Westfalen) afër Bonit. Por babai me sa duket e kishte gjetur adresën e objektit.

“Gjatë një kërkimi të nisur, i dyshuari u arrestua përkohësisht pasdite në adresën e tij të shtëpisë në Ratingen”, tha policia.

Ish-bashkëshorti u la i lirë të premten. Deri më tani, “asnjë përfshirje e drejtpërdrejtë në krimin në Meckenheim nuk është provuar”, tha policia e Bonit. Sidoqoftë, hetimi ndaj tij vazhdon.

Në policinë e Bonit, një komision hetimor në koordinim të ngushtë me zyrën e prokurorit publik mori përsipër hetimet e mëtejshme dhe koordinimin e masave ndërkombëtare të kërkimit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara