Basha: Do ta largojmë këtë qeverisje antikombëtare

13:43 | 9 Korrik 2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur mirënjohjen dhe falënderime për të gjithë protestuesit e mbrëmshëm.

Përmes një postimi në Facebook, Basha shkroi se do ta largojnë këtë qeverisje antipopullore dhe antikombëtare.

“Mirënjohje të thellë dhe falënderime nga zemra për të gjithë ata që na janë bashkuar në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Evropa. Bashkë do ta largojmë këtë qeverisje antipopullore dhe antikombëtare. Sa më parë, aq më mirë për Shqipërinë!”, shkroi kreu i opozitës.

Ai tha se, “detyra më e madhe dhe prioriteti numër një është t’ju japin shqiptarëve ndryshimin e vërtetë, fundin e tranzicionit, Shqipërinë e lirive, mundësive dhe mirëqenies për të gjithë”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara