Google ADS

Banorët në Bularat tregojnë tmerrin: Ishte si luftë, ende po na dridhet trupi

19:06 | 28 Tetor 2018
Trina Galanxhi

“Unë i dëgjova të shtënat nga brenda dhe dola. Nuk kuptova kë qëllonte. Ishte si luftë. Ende na dridhet trupi. Nuk e prisnim fare këtë gjë. Dukej sikur kishte humbur mendjen në moment. Nuk kemi pasur kurrë gjëra të tilla”, tha një banore e fshatit Bularat, në Gjirokastër.

“Ne ishim përgatitur për festë. Nuk e kuptuam pse ndodhi kjo, por ishte tmerr. Fat që nuk u vra njeri. Dëgjova që u tha burrave që ishin në oborrin e kafenesë ‘futuni brenda’ dhe kaq”, tha një tjetër banore.

Këto janë dëshmitë që vijnë nga fshatit Bularat, ku 35-vjeçari Kostandinos Kaçifa, rreth orës 10 të së dielës ka qëlluar me armë zjarri kallashnikov, fillimisht në ajër, e më pas me breshëri në drejtim të punonjësve të policisë, që po afroheshin në drejtim të tij për ta vënë nën kontroll, raporton gsh.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme