Aksident në aksin Pogradec-Korçë, një i lënduar rëndë

20:14 | 12 Nëntor 2020

Një aksident ka ndodhur në aksin Pogradec-Korçë pranë fshati Gështenjas.

Një mjet tip volsvagen pasat është përplasur me një mjet bujqësor i ngarkuar me bar në një kthesë.

Si pasojë është plagosur drejtuesi i traktorit, i cili është nën kujdes intesiv të mjekve pasi ka lëndime të shumta.

Shkak i aksidentit errësira dhe mjeti bujqësor që lëvizte në rrugë pa asnjë shenjë apo sinjalistikë dalluese.

Lajmet më të lexuara