VMA 2018 kush do të performoj?

11:13 | 4 Gusht 2018

Bëhuni gati: Kush do të performoj në VMA këtë vit?

Video Music Awards 2018 po afrohet shumë shpejt, dhe ne nuk mund të ishim më të emocionuar se kaq për këtë ngjarje me yjet botëror. Mes të performuesve dhe të nominuarve ka shumë gjëra që duhet të dini shkruan revista J-14 përcjell arbresh.info

Ky eveniment do të mbahet në New York në ndërtesën e Radio City Music dhe për herë të parë është mbajtur në vitin 1984.

Performues do të jenë: Ariana Grande, Shawn Mendes dhe Logic së bashku me Ryan Tedder.

Ariana Grande do të performoj këngën “God Is a Woman”, Shawn do të performoj këngën “In My Blood” dhe Logic do të performoj “One Day”.

Të nominuar janë:
Ariana Grande me “No Tears Left To Cry”

Bruno Mars ft. Cardi B me “Finesse”

Camila Cabello ft. Young Thug “Havana”

The Carters me “APESH**T”

Childish Gambino me “This Is America”

Drake me “God’s Plan”. /arbresh.info/