Vendimi që mori “Apple Music” për këngët e Kanye West

11:24 | 27 Tetor 2022

“Apple Music” ka hequr disa këngë të reperit YE. Albumet dhe disa këngë mund të dëgjohen ende në platformën e transmetimit.

Javët e fundit ka pasur mjaftë polemika.

“Billboard” ka kërkuar një përgjigje nga Apple për shkak se ka pasur kërkesa për heqjen e të gjitha këngëve të Kanye West, por deri më tani nuk ka pasur përgjigje.

Këngët të cilat mund t’i dëgjoni tani janë hitet si Gold Digger , Runaëay , Heartless dhe Power./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale