“Sulltanesha Hyrrem” pa projekte, sepse vuan nga kjo sëmundje

00:39 | 29 Nëntor 2018

Për Meryem Uzerli ose Hyrremin, periudhën e fundit, duket se nuk ka asnjë projekt në horizont për të.

E kemi parë teksa ka pushuar në Maldive, pushime të tejzgjatura duhet të themi, ku gati u bindëm se ndoshta Meryem në të vërtetë ishte shpërngulur në Maldive.

Por, edhe vetë zgjatja e këtyre pushimeve, ka qenë për një arsye krejt tjetër. Duket se aktorja po has vështirësi në gjetjen e projektit të saj të radhës. Kjo, pasi shumë producentë, apo kolegë të saj, kanë vënë në dukje një “difekt” të sajin.

Nëse i shihni me kujdes fotot e saj nga afër, do të vini re se Meryem vuan nga sëmundja e strabizmit. Edhe pse më herët kjo gjë nuk ka përbërë problem në shfaqjen e saj në ekran, këtë periudhë po kthehet në pengesë për aktoren.

Strabizmi përdoret për të dhëne dukurinë e mangësisë se koordinimin motorik dhe sensorial te të dy syve. Pra nje devijim i syve. Në këtë rast syte nuk jane ne nje aks gjate fiksimit të një objekti. Kjo në momente të caktuara ose në mënyre të vazhdueshme. Kjo dukuri e pozicionimit jo normal te dy syve eshte e ndryshme ne individe te ndryshem.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara