Sonte Brit Awards, ‘luftë’ mes Rita Orës e Dua Lipës

18:54 | 20 Shkurt 2019

Sonte në Londër do të mbahet ngjarja më e madhe e muzikës në Angli.

Brit Awards shënon edicionin e 39-të, ndërsa pritet të jetë një ngjarje që edhe kësaj radhe do të mbledh në një vend të vetëm yjet më të njohura jo vetëm të Britanisë, por edhe të gjithë botës, përcjellë Indeksonline.

Ajo çfarë vlen të theksohet këtë vit është gara në mes dy këngëtareve tona më famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora. Madje që të dyja janë konkurrente në të njëjtën kategori, atë për Videon më të mirë të vitit.

Kujtojmë që Dua Lipa është e nominuar në katër kategori bashkë me artisten, Anne-Marie.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale